Słonik na szczęście
- dla Twojego Szczęścia
| Ręcznie robione zabawki czarno białe dla niemowląt

2014 Lip 22

Butelka z filtrem węglowym – bobble

Kupujesz dużo wody mineralnej, bo woda w kranie nie nadaje się nawet do przegotowania ze względu na jej walory smakowe? To mam coś dla Ciebie! Bardzo wygodne rozwiązanie:

BUTELKA Z FILTREM WĘGLOWYM BOBBLE.

bobble3

Zaprojektowana została przez tego samego pana co butelka Iiamo Go – Karima Rashida. Posiada wymienny filtr węglowy połączony z ustnikiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu już zawsze możesz mieć dobrą wodę ze sobą. Jak na spacerze Ci zabraknie wody to idziesz do najbliższego kranu, nalewasz wody do butelki i znowu możesz się cieszyć chłodną (bo z kranu) i smaczną wodą. Filtr działa przez ok. 300 napełnień butelki, czyli 150 l wody, w przypadku butelki o pojemności 550 ml. Są jeszcze pojemności 750 ml i 1 l, więc tu napełnień jest odpowiednio mniej. Filtr zawsze należy wymienić po 150 l przefiltrowanej wody lub po 2 miesiącach użytkowania. I uwierzcie, że dłużej się nie da bo ustnik filtra się zużywa i trudno go później odetkać.

„Filtr bobble filtruje wodę kranową, usuwając z niej zanieczyszczenia organiczne, oraz zapach i smak chloru. Pozostawia niezmienioną ilość minerałów, dzięki czemu woda zachowuje swoje naturalne, dobre dla zdrowia pierwiastki.
Bobble to piękna, lśniąca alternatywa dla jednorazowych, zwykłych butelek z wodą, które tak szkodzą środowisku (i Twojemu portfelowi). Każdy filtr zastępuje 300 zwykłych, jednorazowych butelek. Po roku zredukujesz setki plastikowych butelek ze środowiska – a wszystko to dzięki używaniu bobble. Butelka bobble jest wolna od BPA (biosfenolu A), ftalanów i PCV (polichlorku winylu). I dzięki temu Ty masz wodę na czysto (i pełny portfel)! Ciesz się bobble każdego dnia!
Filtr bobble wykonany jest z węgla aktywnego oraz twardego plastiku wolnego od biosfenolu A, ftalanów i PCV,
filtr spełnia wymogi NSF International Standard 42 dla redukcji zanieczyszczeń organicznych, zapachu i smaku chloru ze zwykłej wody kranowej.
Filtr bobble starcza na 300 napełnień butelki (dzięki czemu masz czystą, filtrowaną wodę za ułamek ceny wody butelkowanej)”. – to cytat ze strony ecomateria.pl gdzie tę butelkę wychwalają 😉

Butelka nie zawiera bisfenolu A, ftalanów i PCV, filtr spełnia wymogi NSF International Standard 42 dla redukcji zanieczyszczeń organicznych, zapachu i smaku chloru ze zwykłej wody kranowej.

JAK DBAĆ O BUTELKĘ I FILTR ?  Zaleca się regularne mycie

  • bobble powinno być regularnie myte ręcznie w ciepłej wodzie z płynem, przez co pozbędziesz się zanieczyszczeń i bakterii z jej powierzchni. Filtr bobble można co jakiś czas włożyć do wrzącej wody, by zabić bakterie, które mogły osadzić się na filtrze bobble.
  • pamiętaj – nie wkładaj samej butelki do wrzątku gdyż ulegnie zniszczeniu !

Ja kupiłam butelkę o pojemności 750 ml na Allegro. Tę butelkę określili mianem „sport”. Pojemność 750 ml wydała mi się najbardziej odpowiednią dla naszej rodziny. Sprawdza się nam na spacerach, wyjazdach, wszędzie gdzie wychodzi się z dziećmi. Woda jest pod ręką. Dla nas idealnie :)

 bobble2moja córa z butelką bobble

bobble1i mój mąż

A jeśli jeszcze potrzebujesz filtrować wodę w domu to jest jeszcze coś: DZBANEK BOBBLE. I to chyba też kupię. Zawsze to jakaś alternatywa dla filtrów Brity 😉

bobble-dzbanek1

bobble-dzbanek2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz

Możesz używać następujące tagi i atrybuty HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>