Słonik na szczęście
- dla Twojego Szczęścia
| Ręcznie robione zabawki czarno białe dla niemowląt

2014 Lip 25

Pieluchy wielorazowe – test porównawczy na przeciekanie. Cz. 2. Wkłady bambusowo-węglowe

W rolach głównych występują nowe pieluszki wielorazowe kieszonki polskich firm: BabYetta, PluPlu, Pupus, BoboLider, NappiMe, Duduś, LittlePenguin, MayLily, oraz wkłady bambusowo-węglowe firmy PluPlu.

pieluchy-stos02Od góry pieluszki: MayLily, Pupus, PluPlu, NappiMe, Bobolider, LittlePenguin, Duduś, BabYetta

Chciałam bardzo serdecznie podziękować firmom: BabYetta, NappiMe, PluPlu, Pupus
i BoboLider
za użyczenie mi swoich produktów na potrzeby realizacji testu.

Tak jak w poprzednim teście na przeciekanie i tym razem rozłożyłam pieluszki wraz z wkładami na suchym ręczniku. Test przeprowadzałam etapami po 2 pieluszki, przedostatni – 3 pieluszki, oraz ostatni – 1 pieluszka, ponieważ nie byłam w stanie rozłożyć naraz 8 pieluszek na stole, a poza tym ósma pieluszka dołączyła do testu trochę później. Stąd też jest na osobnym zdjęciu, gdzieś mi się zapodziały pliki źródłowe :(
Do tego woda w dzbanku i miarka. Tym razem jednak postanowiłam rozpocząć test od wlania do każdej z pieluszek 50 ml wody. (Jeśli słabo widać to proszę kliknąć w obrazek, wtedy się powiększy). Kolejność rozłożonych pieluszek to: MayLily, Pupus, PluPlu, NappiMe, BoboLider, LittlePenguin, Duduś i BabYetta.

 wszystkie01

babyetta01aI jak widać po wlaniu 50 ml wody pod każdą z pieluszek jest sucho :)

wszystkie02

babyetta02aPo 100 ml nadal sucho

wszystkie03

babyetta03a150 ml i sucho

wszystkie04

babyetta04anadal susza

wszystkie05

babyetta05aups…, BoboLider wypadł z gry – mocno przeciekło

wszystkie06

babyetta06a300 ml a u innych nadal susza na zewnątrz

wszystkie07

babyetta07a350 ml – oj… z Pupusia przeciekło

wszystkie08

babyetta08a400 ml – i ostał się tylko Duduś i BabYetta :)

Jak widać po teście wszystkie pieluszki zaczynają przeciekać po wlaniu do nich dość sporej ilości wody. Możecie mi wierzyć, że już przy 250 ml w pieluszce robi się chlupiąca kałuża. Nie chce mi się wierzyć, żeby jakiekolwiek dziecko „dotrwało” aż do takiego zalania pieluchy ;). Ilość moczu wydalana przez noworodki w pierwszych 2 dniach życia wynosi 30 ml na dobę, niemowlęta w 1 roku życia w ciągu doby wydalają 150-300 ml, 3-letnie dzieci wydalają ok. 500-600 ml/dobę.
A czemu pieluchy w normalnym użytkowaniu przeciekają wcześniej? Na to ma wpływ wiele czynników. Ot choćby krój pieluszki, jakość materiałów, szycie (o czym będą kolejne „pieluchowe” posty), czasem są źle założone, lub  mikropolar wywinie się na zewnątrz, a czasem po prostu przez docisk małej pupy i ruchliwość naszego brzdąca.

A teraz czekają nas testy na pupie syna. Zobaczymy jak wypadną pieluszki w testach: nocnym, spacerowym, domowym, z 1 lub 2 wkładami. Będzie ciekawie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz

Możesz używać następujące tagi i atrybuty HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>