Słonik na szczęście
- dla Twojego Szczęścia
| Ręcznie robione zabawki czarno białe dla niemowląt

2014 Sie 27

Pieluszka kieszonka BoboLider – test wielokrotny

Pieluszka kieszonka typu One size BoboLider EcoPolandia przeznaczona jest dla dzieci o wadze 3-16 kg. Pieluszki z serii ECO Polandia przepięknie się prezentują. Wzory są ładne i ciekawe.

bobolider04

bobolider01Pieluszka w całej swej okazałości :) zapięta i rozłożona

Pieluszka uszyta jest, z zewnątrz, z miękkiego w dotyku i lekko połyskującego – z czym się nie spotkałam w żadnych innych pieluszkach – materiału PUL, a wewnątrz z dosyć cienkiego, delikatnego, białego mikropolaru. Szerokość pieluszki reguluje się podwójnym rzędem nap, podobnie jak jej wielkość.

bobolider05Przy brzuszku widoczny podwójny rząd nap i potrójny do regulacji wielkości

Wkłady chłonne umieszcza się w pieluszce od tyłu. Pieluszka dostosowana jest również do zapinania „na zakładkę” co bardzo się sprawdza u malutkich dzieci. W pieluszkach takich jak BoboLider ECO Polandia bardzo cenię sobie podwójny rząd nap przy brzuszku i zapięcie na zakładkę, oraz umieszczanie wkładów od tyłu. Zdecydowanie łatwiej dopasowuje się taką pieluszkę na pupę maluszka.

bobolider03Widoczna kieszonka do umieszczania wkładów wewnątrz pieluszki

Nie będę się rozwodziła nad tym czy pieluszka pupę powiększa, czy też nie (to dotyczy wszystkich pieluch wielorazowych). Dla mnie to nie ma znaczenia. Pieluszki wielorazowe mają inną specyfikę niż pieluszki jednorazowe. Pupa maluszka wygląda w wielorazówkach inaczej. Może jest troszkę bardziej pękata, ale przynajmniej jak mi syn nasika w pieluszkę to nie nosi jej później w kolanach tak jak to bywa w pamperach. Pieluszka wielorazowa ma spełniać swoją rolę: ma nie odparzać, ma ładnie wyglądać i możliwie jak najmniej przeciekać. I w tych pieluszkach tak właśnie jest.

bobolider07

bobolider06

bobolider08Synek w pieluszce EcoPolandia

Czas testowania: Pieluszkę testowałam w różnych porach dnia oraz w nocy. Być może będzie dla Was zaskoczeniem, że pieluszka przeciekła. Tak, ale w ostatnim czasie, nie wiem czemu tak się dzieje, pieluszki mi zaczynają przeciekać w momencie jak syn zrobi kupę. Tak się dzieje z większością moich pieluszek. Poza tym w testowaniu pieluszek chodzi mi też o to, żeby sprawdzić po jak długim czasie dana pieluszka przecieknie. Po to to robię by znać skrajne czasy użytkowania pieluszki i wiedzieć, że np. po 5 godzinach pieluszka przecieknie, ale po 4,5 jeszcze nie :) I te 4,5 godziny będzie optymalnie najdłuższym czasem w ciągu dnia bez przecieków. A 4,5 godz. to na prawdę świetny wynik :)
I tak w przypadku pieluszki ECO Polandia testowanie wyglądało tak:
9.20-14.10 – kupa i przeciek, wkład z mikrofibry, syn w tym czasie spał, jadł śniadanie, pił, bawił się.
8.20-14.30 – kupa i przeciek, wkład bambusowo-węglowy, dzienne aktywności podobnie jak wyżej podane.
20.30-7.15 – kupa i przeciek, wkład mikrofibra i bambusowo-węglowy, synek wieczorem wypił kaszę 210 ml, a rano ok. 6.00 mleko 180 ml. Całą noc syn miał sucho, przeciekło dopiero rano przy kupie.
14.30-19.15 – kupa, wkład mikrofibra i bambusowo-węglowy, długi spacer w wózku, wszystko suche – rewelacja, syn wypił w tym czasie mleko 180 ml i ciągle coś podjadał.

Dziękuję firmie BoboLider za użyczenie mi pieluszki kieszonki z serii ECO Polandia oraz wkładów – z mikrofibry i bambusowo-węglowego do testów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz

Możesz używać następujące tagi i atrybuty HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>