Słonik na szczęście
- dla Twojego Szczęścia
| Ręcznie robione zabawki czarno białe dla niemowląt

2014 Wrz 15

Pieluszka kieszonka Pupus – test wielokrotny

Opis pieluszki:
Pieluszka kieszonka minky z podwójnymi gumkami wewnątrz pieluszki – jest uszyta z bardzo miłego w dotyku, laminowanego od wewnętrznej strony materiału minky i dość cienkiego białego mikropolaru.

pupus06Pieluszka w całej okazałości

Wkłady do pieluszki umieszcza się od tyłu co mi akurat bardzo odpowiada. Podwójne gumki sprawiają, że siku szybciej przechodzi przez polar do wkładu chłonnego, a luźna kupa nie wydostaje się bokami. Z przodu pieluszki, od wewnątrz, wszyty jest kawałek ok. 2 cm materiału pul, który zapobiega przeciekom przy brzuszku.

pupus05Kieszonka do umieszczania wkładu

pupus08
Wewnątrz widać podwójne gumki i na części „brzuszkowej” wszyty materiał pul

Jak w większości tego typu pieluszek do regulacji rozmiaru służy potrójny rząd nap – nie wiem czemu, ale czasem się odpinają. Być może to kwestia pieluszek minky, bo z innej firmy w pieluszce minky dzieje się tak samo. Nigdy nie zdarzyło mi się, by napy puszczały w pieluszkach PUL.
Przy brzuszku jest podwójny rząd nap, co ja akurat bardzo lubię, ponieważ pieluszka po zapięciu nie rozłazi się na boki przy nóżkach i lepiej wygląda na pupie. Nóżki są lepiej otulone i to również zapobiega przeciekom.
Temperatura prania 35 stopni.
Pieluszka jest dość duża w porównaniu do innych pieluszek. Na stronie producenta znalazłam informację, że pasuje na dzieci o wadze 6-15 kg.

pupus09Niestety po 3 miesiącach użytkowania pieluszki, polar wewnątrz trochę się skulkował.
Na szczęście w niczym to nie przeszkadza

Czas testowania:
8.30-15.30 – bez przecieków, wkład z mikrofibry; w tym czasie, tak jak zazwyczaj, syn bawił się, spał, jadł śniadanie, jadł obiad.
15.30-18.15 – przeciek i kupa, wkład z mikrofibry; spacer w wózku, mleko 180 ml.
17.00-19.30 – przeciek, wkład z mikrofibry; pieluszka założona w trakcie spaceru w wózku.
20.00-8.00 – cała noc przespana bez przecieków, rano jak zwykle kupsko, wkład z mikrofibry i bambusowo-węglowy; wieczorem kasza 210 ml, rano mleko 180 ml.

pupus01Testujemy, testujemy.
Ależ było upalnie w lipcu… sama pieluszka z pojedynczym wkładem wystarczyła

pupus02Mhmm… A co my tu mamy?

pupus03Na zajęciach z terapii grupowej też testowaliśmy :)

pupus04I w piaskownicy również :)

Jak widać z przedstawionych godzin, z przeciekaniem na pupie tych pieluszek bywa różnie. Raz przeciekają, a raz nie. Dla mnie minusem jest pranie tej pieluszki w tak niskiej temperaturze – 35 stopni. Większość pieluszek, które mam można prać w 60 stopniach i w 40 stopniach. Pieluszka ma w sobie sporo zalet. Nie jest może moją ulubioną, ale to tylko ze względu na materiał minky, który mi osobiście nie odpowiada. Ale te podwójne gumki przy nóżkach to na prawdę jest rewelacyjna sprawa! Żadna niespodzianka nie ma szans wydostania się z pieluszki :)

Serdecznie dziękuję firmie Pupus za podarowanie mi pieluszki i wkładów do testów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz

Możesz używać następujące tagi i atrybuty HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>