Słonik na szczęście
- dla Twojego Szczęścia
| Ręcznie robione zabawki czarno białe dla niemowląt

2014 Wrz 24

Pieluszka kieszonka LittlePenguin – test wielokrotny

Opis pieluszki:
Pieluszka kieszonka typu One size. Pasuje na dzieci o wadze od 4 do 13 kg.

little-penguin01Piękna pieluszka „Niebieska fala”

Z zewnątrz jest uszyta z wodoszczelnego, przepuszczającego powietrze materiału PUL, a od wewnątrz z czerwonego, miłego w dotyku weluru dającego uczucie suchości. Użycie czerwonego materiału wewnątrz pieluszki jest dość ciekawym zabiegiem i przyznam szczerze, dość niespotykanym. Nawet po najgorszej kupie na materiale po wypraniu nie widać plam. Co niestety na białym polarze zdarzyło mi się kilkakrotnie.

littlepenguin04Czerwony welur wewnątrz :)

littlepenguin02Welur z bliska

Wkłady umieszcza się od tyłu. Dużym plusem tej pieluszki jest na pewno szeroka gumka na pleckach. Ponad dwukrotnie szersza niż w innych pieluszkach!

littlepenguin03Kieszonka na wkład i szerokie gumki :)

W całej swojej konstrukcji pieluszka jest dość sztywna, co może wynikać ze specyfiki użytego materiału – weluru. Nie przeszkadza to jednak w jej użytkowaniu, to tylko kwestia przyzwyczajenia przy zakładaniu, bo syn nie narzeka. Jemu z resztą chyba jest wszystko jedno, którą ma pieluszkę – byle było sucho i żeby nie krępowała ruchów. A ta do takich na pewno należy :) Do regulacji wielkości pieluszki służy podwójny rząd nap, a do regulacji jej szerokości przy brzuszku pojedynczy. Pieluszki należy prać w temperaturze 40-60 stopni. Tak napisali na swojej stronie. Niestety w pieluszce nie ma wszytej metki z przepisem prania, a ja nie pamiętam co było na opakowaniu. Nawet nie pamiętam czy było opakowanie jakieś…
Pieluszki handmade 😀

Czas testowania:
8.30-14.00 – bez przecieków, pojedynczy wkład z mikrofibry LittlePenguin, ok. 14.00 była kupa więc pieluszka wymagała natychmiastowej zmiany.
15.15-18.45 – bez przecieków, pojedynczy wkład z mikrofibry LittlePenguin, od 18.45 syn był kąpany wyjątkowo wcześniej niż zazwyczaj, bo rodzice szli do kina :)
15.30-18.00 – przeciek :( pojedynczy wkład z mikrofibry LittlePenguin,
20.15-8.30 – przeciek i kupa, wkład z mikrofibry i wkład bambusowo-węglowy.

littlepenguin05

littlepenguin06Testujemy tuż przed rehabilitacją :)

Jak widać pieluszka pięknie prezentuje się na pupie. Jest zgrabna. Dobrze uszyta. I bardzo rzadko przecieka. Ostatnio właściwie nam się to nie zdarza :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz

Możesz używać następujące tagi i atrybuty HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>