Słonik na szczęście
- dla Twojego Szczęścia
| Ręcznie robione zabawki czarno białe dla niemowląt

2015 Cze 10

Attipasy dla małych stóp…

3dpGo_0-JrfvkslgutS8WAZUqMSZENLvr9Xh3sw5Yj0Attipas – źródło

Attipas – co to takiego? Moje niedawne odkrycie. Chociaż słyszałam już o nich wcześniej, ale cena mnie odstraszała. To, jak piszą na swojej stronie, „obuwie dziecięce, opracowane z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie stóp naszych pociech”.

 

butki03Nasze Attipaski, a właściwie synka 😉

Butki wyglądają trochę jak skarpetka z gumowaną podeszwą, trochę jak buty clowna. Są niezwykle miękkie, lekkie i się nie ślizgają. Chronią stopę dziecka, jednocześnie pozwalając jej oddychać. „Elastyczna i cienka warstwa podeszwy umożliwia kształtowanie cech niezbędnych do prawidłowego rozwoju umiejętności stopy: dobre czucie podłoża, wszystkich nierówności, a przez to właściwe dostosowywanie się do nich; możliwość nieskrępowanego doskonalenia reakcji równoważnych stopy i całego ciała; umiejętne przenoszenie ciężaru ciała – słowem zapewnia nie tylko idealne warunki mechaniczne, ale też te często ignorowane – pozwalające na stymulację zmysłów dziecka – czucia i równowagi”.

 

butki05

butki04Są tak miękkie, że można je zwinąć w rulonik

 

Wysokość podbicia stopy też przestaje mieć znaczenie, bo idealnie dopasowują się do każdej stópki. Nie gniotą. Zapewniają optymalną powierzchnię oparcia i pracy dla palców stopy. Są przewiewne dzięki otworom w podeszwie.

 

butki06Widoczne otwory w podeszwie

Można ich używać i jako kapci w domu, i jako butów na dworze. A ponieważ wiadomo jak szybko buty dziecięce się brudzą po wejściu choćby do piaskownicy, ich zaletą jest to, że bardzo łatwo się je pierze i szybko schną. Jeżdżą z nami wszędzie i wiele już przeszły.

 

butki01Synek i córa w Attipasach na plaży

Nasze Attipasy prałam wielokrotnie, a syn i córa używają ich zaledwie od początku maja. Nic się z nim właściwie nie stało. Zastępują właściwie i trampki, i sandały. Moim zdaniem świetny wybór i na pewno kupię kolejne jak te już będą za małe 😀 A rozmiarówka się poszerza. Teraz Attipasy są dostępne aż do rozmiaru EU 25,5! A ilość wzorów i kolorów? Moim zdaniem zachwycająca 😀

Więcej o Attipasach: www.attipas.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz

Możesz używać następujące tagi i atrybuty HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>